Performans odaklı çalışan pazarlamacılar genellikle dönüşüm husinin alt ve üst parçalarına ayrı olarak odaklanırlar. Ancak bu durum çoğu zamanlarda dönüşüm hunisinde en önemli parçalardan biri olan orta bölümün ihmal edilmesiyle sonuçlanır.

Dönüşüm hunisinin orta bölümü müşterinin değerlendirme sürecini kapsar ve huninin son bölümünün performansını doğrudan etkileyen bir bölümdür. Bu sebeple performans pazarlama süreçlerinde dahi değerlendirme süreci es geçilmemeli ve sağlıklı bir pazarlama yol haritası çizilmelidir.

Bu konuyla ilgili açıklama yapan Google ekibi şöyle belirtiyor; Herkes dönüşüm hunisinin orta kısmını göz ardı ediyor. Bunu biz bile yapıyoruz.

Bunu artık değiştireceğini belirten Google, yapılan gerekli geliştirmelerin sonucunda belirli kanallarda 16 kata kadar performans artırılabileceğini keşfettiğinide söylüyor.

Bu noktada, müşteri kazanma yolculuğunda kurulan strateji ve kampanyaların buna uygun olarak hazırlanması, geliştirilmesi ve güncel olarak optimize edilmesi bir kampanya için büyük önem taşımakta.