Dijital pazarlama sürecinde zamanlama ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi neyin ne zaman önemli olduğunu bilmek ve pazarlama stratejilerini buna uygun olarak planlayıp geliştirmektedir.

Tek bir reklamla pazarlama hunisinin tamamına hitap etmeye çalışmak bu noktada yanlış bir tercih olabilir. Bu noktada sizi belirlediğiniz hedefler doğrultusunda destekleyecek stratejilerle ilerlemek her zaman daha iyidir. Bu aşamada kısa vadeli satış hedeflerine etkili şekilde ulaşmanızı sağlayacak reklamların uzun vadeli marka değerine odaklanmış reklamlardan oldukça farklı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Marka oluşturmaya odaklanmış reklamlarda genellikle daha uzun ve yaratıcı hikayeler işe yararken, kısa vadeli satış ve performansa odaklanmış reklamlar en yüksek performansını ürün odak noktası olduğu zaman göstermektedir.

Unutmayın, tüketiciler ürünün kendilerine ve yaşam tarzlarına uygun olduğunu görmek ister. Bu noktada bir kampanya ve strateji oluşturmadan önce hangi kampanyanın ne zaman yürütülmesi gerektiği ile ilgili doğru bir zaman planlaması yapmak performanslarınızı iyi yönde etkileyecektir.